SONIT D30

Popis

Akustický stěnový obklad pro interiérové i exteriérové aplikace s efektním vzhledem přírodního kamene. Vyznačuje se absorpcí zvuku v širokém kmitočtovém pásmu, nehořlavostí, prodyšností, ekologickou čistotou (neobsahuje vlákna), širokou barevnou škálou, velmi dobrou mechanickou, klimatickou a chemickou odolností, dlouhodobou životností a snadnou údržbou.

TVAR
Deska s rovinnou lícovou stranou se zkosenými hranami a s dutinou na rubové straně. Na dvou protilehlých bočních stranách je opatřena drážkou pro montáž do nosné konstrukce.

MATERIÁL
Velikostně tříděný barvený písek pojený epoxidovou kompozicí. Pro exteriérové aplikace je lícová strana obkladu opatřena ochrannou vrstvou silikonového emailu.

ROZMĚRY
300 × 300 × 30 mm

HMOTNOST
2,75 kg/kus (30 kg/m2)

BARVY A POVRCHOVÁÚRAVA
Zrnitost přírodního kamene, provedení pro interiér jednobarevné i melírované, pro exteriér jednobarevné v široké barevné škále, dle vzorníků.

AKUSTICKÉVLASTNOSTI
 • absorpce zvuku na středních a vysokých kmitočtech
 • NRC = 0,65
 • αw = 0,65
 • index vzduchové neprůzvučnosti: Rw = 13 dB

DALŠÍCHARAKTERISTIKY
 • objemová hmotnost: 1575 kg/m3
 • pevnost v tlaku: 12 MPa
 • hořlavost: A2-s2,d0 dle ČSN EN 13 501-1:2003
 • klimatická odolnost: - 30 až + 60°C, mrazuvzdorný (50 cyklů)
 • součinitel tepelné vodivosti: 0,717 Wm-1K-1
 • hygiena: neobsahuje minerální vlákna ani těžké kovy, je schválen pro použití ve zdravotnictví a potravinářství
 • chemická odolnost: odolává zředěným roztokům louhů a kyselin, ropným produktům a chemickým rozmrazovacím prostředkům

Použití

Dlouhodobě funkční a estetické akustické úpravy interiérů a exteriérů s vysokými nároky na mechanickou odolnost obkladu (průmyslové provozy, sportovní haly), včetně prostorů s možným výskytem vyšší vzdušné vlhkosti (bazény, stáčírny, lahvárny). V kombinaci s neprůzvučným materiálem je vhodný pro konstrukci protihlukových stěn.

Montáž

Obkladové prvky se montují se vzduchovou mezerou na nosnou konstrukci, která umožňuje eliminovat nerovnosti stěn. Prostor mezi konstrukcí a stěnou lze využít pro technologické rozvody. Obklad je možné řezat na požadovaný rozměr za sucha diamantovým kotoučem nebo rozbrušovacím kotoučem na kámen. Otvory do obkladu (např. pro zásuvky a vypínače) lze vrtat tvrdokovovými nástroji.

Údržba

Obklad lze od prachu vyčistit vysavačem. Při větším zašpinění lze použít roztok univerzálních saponátů v horké vodě nanášený kartáčem. Při zašpinění ropnými produkty je možné s opatrností použít i rozpouštědlo.

Balení

Kartony po 6 kusech, 15 kartonů nastojato ve třech vrstvách na paletě.

Dodací podmínky

Doplňující informace

Dokumenty ke stažení

SONIT D30.pdf
click to download
SONIT vzornik ext.pdf
click to download
SONIT vzornik int.pdf
click to download
Individuální, dle dohody mezi prodávajícím a kupujícím.