SONIT P10

Popis

Akustický stěnový obklad pro interiérové i exteriérové aplikace s efektním vzhledem přírodního kamene.  Vyznačuje se absorpcí zvuku v širokém kmitočtovém pásmu, nehořlavostí, prodyšností, ekologickou čistotou (neobsahuje vlákna), širokou barevnou škálou, velmi dobrou mechanickou, klimatickou a chemickou odolností, dlouhodobou životností a snadnou údržbou.

TVAR
Deska s rovinnou lícovou stranou se zkosenými hranami určená k lepení na podkladní rošt (SDK profily nebo dřevo) nebo přímo na stěnu.

MATERIÁL
Velikostně tříděný barvený písek pojený epoxidovou kompozicí.

ROZMĚRY
300 × 300 × 11 mm

HMOTNOST
1,5 kg/kus (17 kg/m2)

BARVY A POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Zrnitost přírodního kamene, provedení jednobarevné i melírované v široké barevné škále, dle vzorníku.

AKUSTICKÉ VLASTNOSTI
Kmitočtový průběh činitele zvukové pohltivosti lze výrazně měnit speciální úpravou rubové strany, velikostí svěšení podhledu a použitím doplňkových absorbérů

DALŠÍ CHARAKTERISTIKY:
  • objemová hmotnost: 1 575 kg/m3
  • pevnost v tlaku: min. 12 N/mm2
  • reakce na oheň: A2 – s2, d0 – obklad na roštu z SDK profilů
  • klimatická odolnost: - 30 až + 60°C, mrazuvzdorný(50 cyklů)
  • součnitel tepelnévodivosti: 0,717 Wm-1K-1
  • hygiena: neobsahuje minerální vlákna ani těžké kovy, je schválen pro použití ve zdravotnictví (kromě operačních sálů) a potravinářství (nepřímý styk s potravinami)
  • chemická odolnost: odolává zředěným roztokům louhů a kyselin, ropným produktům a chemickým rozmrazovacím prostředkům

Použití

Dlouhodobě funkční a estetické akustické úpravy menších prostorů - restaurace, kavárny, kanceláře, obchody, domácí poslechové místnosti a studia, obytné prostory apod.

Montáž

Obklad se lepí univerzálním montážním lepidlem na podkladní rošt, který vytváří potřebnou vzduchovou mezeru. Prostor mezi obkladem a stěnou lze využít pro technologické rozvody. Obklad je též možné lepit přímo na stěnu, čímž však částečně ztrácí své akustické vlastnosti. Obklad je možné řezat na požadovaný rozměr za sucha diamantovým kotoučem nebo rozbrušovacím kotoučem na kámen. Otvory do obkladu (např. pro zásuvky a vypínače) lze vrtat tvrdokovovými nástroji.

Údržba

Obklad lze od prachu vyčistit vysavačem. Při větším zašpinění lze použít roztok univerzálních saponátů v horké vodě nanášený kartáčem. Při zašpinění ropnými produkty je možné s opatrností použít i rozpouštědlo.

Balení

Kartony po 16 kusech, 15 kartonů nastojato ve třech vrstvách na paletě.

Dodací podmínky

Individuální, dle dohody mezi prodávajícím a kupujícím.

Doplňující informace

Dokumenty ke stažení

SONIT SP5.pdf
click to download
SONIT vzornik ext.pdf
click to download
SONIT vzornik int.pdf
click to download