SONIT P30

Popis

Akustický stěnový obklad pro interiérové i exteriérové aplikace s efektním vzhledem přírodního kamene. Vyznačuje se absorpcí zvuku v širokém kmitočtovém pásmu, nehořlavostí, prodyšností, ekologickou čistotou (neobsahuje vlákna), širokou barevnou škálou, velmi dobrou mechanickou, klimatickou a chemickou odolností, dlouhodobou životností a snadnou údržbou.

TVAR
Deska s rovinnou lícovou stranou se zkosenými hranami. Na dvou protilehlých bočních stranách je deska opatřena drážkou pro montáž do nosné konstrukce.

MATERIÁL
Velikostně tříděný barvený písek pojený epoxidovou kompozicí. Pro exteriérové aplikace je lícová strana obkladu opatřena barevným nástřikem.

ROZMĚRY
300 × 300 × 30 mm

HMOTNOST
4,3 kg/kus (48 kg/m2)

BARVY A POVRCHOVÁ ÚPRAVA
Zrnitost přírodnío kamene, provedení pro interiér jednobarevné i melíované, pro exteriér jednobarevné v široké barevné škále, dle vzorníků.

AKUSTICKÉ VLASTNOSTI
Kmitočový průběh čnitele zvukové pohltivosti lze výrazně měit speciální úravou rubové strany, velikostí vzduchové mezery a použtí doplňovýh absorbéů - index vzduchové neprůvučosti: Rw = 13 dB

DALŠÍCHARAKTERISTIKY
 • objemová hmotnost: 1 575 kg/m3
 • pevnost v tlaku: min. 12 N/mm2
 • reakce na oheň
  • A2 –s1, d0 – obklad na konstrukci s kovovýi „H“ profily
  • B –s1, d0 – obklad na konstrukci s kompozitníi „H“ profily
 • klimatická odolnost: - 30 až+ 60°C, mrazuvzdorný (50 cyklů)
 • součnitel tepelné vodivosti: 0,717 Wm-1K-1
 • hygiena: neobsahuje minerání vlákna ani těžké kovy, schválen pro použtíve zdravotnictví (kromě operačních sálů a potravinářtví (nepřímý styk s potravinami)
 • chemická odolnost: odolává zřděým roztoků louhů a kyselin, ropným produktům a chemickým rozmrazovacím prostřikům

Použití

Dlouhodobě funkční a estetické akustické úpravy interiérů a exteriérů s vysokými nároky na mechanickou odolnost obkladu (průmyslové provozy, sportovní haly), včetně prostorů s možným výskytem vyšší vzdušné vlhkosti (bazény, stáčírny, lahvárny). V kombinaci s neprůzvučným materiálem je vhodný pro konstrukci protihlukových stěn.

Montáž

Obkladové prvky se montují se vzduchovou mezerou na nosnou konstrukci, která umožňuje eliminovat nerovnosti stěn. Prostor mezi konstrukcí a stěnou lze využít pro technologické rozvody. Obklad je možné řezat na požadovaný rozměr za sucha diamantovým kotoučem nebo rozbrušovacím kotoučem na kámen. Otvory do obkladu (např. pro zásuvky a vypínače) lze vrtat tvrdokovovými nástroji.

Údržba

Obklad lze od prachu vyčistit vysavačem. Při větším zašpinění lze použít roztok univerzálních saponátů v horké vodě nanášený kartáčem. Při zašpinění ropnými produkty je možné s opatrností použít i rozpouštědlo.

Balení

Kartony po 6 kusech, 15 kartonů nastojato ve třech vrstvách na paletě.

Dodací podmínky

Doplňující informace

Dokumenty ke stažení

SONIT P30.pdf
click to download
SONIT vzornik ext.pdf
click to download
SONIT vzornik int.pdf
click to download
Individuální, dle dohody mezi prodávajícím a kupujícím.